Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Padni komu padni: je v daňových kauzách postup voči Kiskovi a Bašternákovi štandardný? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Teda článok pojednáva o výške trestu, kde by asi bývalý prezident dostal najviac podmienku. Nerozporuje že sa trestného činu dopustil a po analýze xy rozsudkov konštatuje že je to tak. Takže mali sme čistú dušu ako prezidenta a budeme mať nezištnú čistú dušu na čele novej strany ? Tento spôsob leta je nejaký podivný, povedal klasik
 

 

Nie je to tak. My nehovoríme či je vinný alebo nevinný, nevidíme do spisu, kde sú argumenty a dôkazy. Zobrali sme verejné informácie o obvinení (nie jeho, ale konateľa jeho firmy) a pozreli sme sa, čo treba na to, aby bol niekto odsúdený a aké tresty pri rôznych okolnostiach padajú pri tomto paragrafe. To vytvára merítko toho, či bude postup ku Kiskovi - ak ho obvinia - štandardný alebo nie.
 

 

Ja to chápem. Dohodnime sa teda, že ak by bol vinný a z môjho uhla pohľadu to tak vyzerá, lebo účtovanie neprináležiacich nákladov je ponižovanie daňovej povinnosti a má to čosi spoločné s nepriznaním a neodvedením dane a poistného, basu by asi nedostal. Ale čestný titul daňový xxxxx
mu už nik nezoberie. Či ho obvinia , či nie
 

dosť sa mýliš

firma KTAG si uplatnila dph u faktúr, čo bol jej zákonný nárok. Pri každej vratke nad 100 eur chodí daňová kontrola, táto kontrola vyhodila faktúry z nákladov, t.j. neuznala náklady, preto mala firmy KTAG niekoľko možností:
- podať odvolanie voči rozhodnutiu daňových kontrolórov
- alebo doplatiť daň z neuznaných faktúr vrátane penále z omeškania
KTAG si vybral možnosť doplatiť daň a penále, čím vec bola doriešená a nikto na Slovensku nemá právo hovoriť o daňových podvodoch, dokonca o odsúdení.
Všetko je len politika namierená voči Kiskovi.
KTAG pochybil v tom, že nedal odvolanie proti rozhodnutiu daňových kontrolórov, čím umožnil Ficovi a spol. politicky zhadzovať Kisku a tiež zbytočne sa pripravili o 146 tisíc eur, lebo určite firma mala nárok na zaúčtovanie uvedených faktúr do nákladov, čo by audítor na súde určite dokázal.
Je choré, keď riaditeľ TIS tu presviedča občanov podobne ako ficovci, že Kiska je usvedčený daňový podvodník, už mu vymeriavajú roky v base... Spomínam si, ako som riešila na daňovom úrade s riaditeľom odboru kontroly problematiku, ale riaditeľ nerozumel vôbec podvodnému účtovníctvu, prizval si, ako sa vyjadril, k riešeniu "odborníčku", ktorá som poznala ako z firmy, kde táto odborníčka na účtovníctvo robila 14 rokov sekretárku. Na tomto daňovom úrade cca 90 percent kontrolórov nikdy skutočne nerobili účtovníctvo, ani mu nerozumeli, boli politicky dosadené presne tak, ako manželka jedného z najvyšších šéfov Kaliňáka, krajčírka, pracovala na krajskej prokuratúre a hovorili jej pani prokurátorka, neskôr bola dosadená ako odborníčka, vedúca pracovníčka na daňový úrad!
 

oprava

riaditeľ nerozumel podvojnému účtovníctvu
 

Dosť zavádzaš

1. Firma má zákonný nárok na odpočet DPH len v prípade, ak bolo plnenie použité v súvislosti s podnikaním
2. Keby ku každému nadmernému odpočtu vo výške 100€ chodila kontrola, bolo by treba zdesaťnásobiť počet kontrolórov.
3. daňová kontrola faktúry neuznala a KTAG sa po konzultácii s troma ďalšími poradenskými firmami rozhodol doplatiť daň a penále. Asi vedeli prečo sa neodvolávali.
4. Audítor je osoba, ktorá kontroluje správnosť vedenia účtovnej evidencie, nie dane. Úlohou audítora je posúdiť, či účtovná závierka verne zobrazuje majetok, záväzky a hospodársky výsledok podnikateľského subjektu. Daňami sa zaoberajú daňoví poradcovia, aj keď audítorí určite ovládajú problematiku daní veľmi hlboko.
5. Keby daňoví kontrolórí problematike nerozumeli, dobehne ich každý účtovník.
Mám pocit, že som na nejaký tvoj príspevok už reagoval pred pár týždňami. Ak áno, tak opäť tvrdím, že nemáš šajnu o účtovníctve.
 

 

Hlavný sporný bod je , že KTAG urobila chybu keď účtovala náklady na volebnú kampaň do nákladov. Podľa zákona ma kandidát platiť kampaň sám. V tomto je spor a preto DU vyhodil tie náklady z účtovníctva. Toto opatrenie sa mi zdá na hlavu postavene. Kiska mohol napríklad urobiť zmluvu s agentúrou EVKA a nie s KTAG. Vtedy by trestne stíhali štatutárov agentúry EVKA?
 

EVKA.

Ak by Kiska spravil zmluvu s EVKOU tak mu EVKA nafakturuje sluzby ktore by Kiska normalne zaplatil a bolo by vsetko OK. KTAG ale pouzila firemne prostriedky na zaplatenie kampane svojmu majitelovi a zauctovala to ako naklady (co danovy urad neuznal a KTAG akceptoval). KTAG je sice Kiskovcov ale treba rozslisovat majetok firmy a majetok FO. Skratka oni to zle zauctovali. A teraz sa bude riesit ci to tak urobili umyselne alebo nie.
 

Ako sa to da neumyselne, prosim?

Odkedy je prezidentska funkcia vyrobok ci prostriedok na dosiahnutie zisku? Funkci nema nic spolocne s firmou, ale osobou Kisku. Takze na to mal pouzit osobne peniaze zdanene (danou zo zisku i z dividend) a odvedene z firmy. K tomu si na drzaka uplatnil dph, tj 3x nas vsetkych obabral na daniach.

Ak vsak chce dolozit, ze prezidentska funkcia ci kandidatura je riadny podnikatelsky zamer s danovo uznatelnxmi nakladmi, padol na rovnake dno ako Kalinak a Bastrnak. Z politiky si urobil biznis, danovo podvadzal. To sa nevedome neda...To mu zozerie iba sudca NASICH - teraz Kiskovcov
 

uhádol si

funkcia prezidenta je naozaj prostriedok na dosiahnutie zisku, resp. príjmov, preto firma KTAG investovala peniaze do zviditeľňovania Kisku, stal sa prezidentom, je známy, t.j. firma KTAG vďaka tomu bude ľahšie uzatvárať zmluvy, resp. bude ľahšie predávať svoje výrobky a služby. A to znamená, že naozaj firma KTAG veľmi správne zaúčtovala faktúry súvisiace s propagáciou svojho konateľa (aj keď to bolo v rámci boja o prezidentské miesto) a celkom legálne si uplatnila odpočet dph na faktúry, ktoré zaplatila.
Nemožno porovnávať v tomto firmu KTAG s Bašternákom, ktorý robil podvody s dph.
Článok TIS p. Gabriela Šípoša je veľmi zlý a pán riaditeľ by sa mal venovať tomu, za čo berie plat a nie politike - presadzovanie svojich a kydanie na konkurenciu.
Kiska daňovo nepodvádzal a nepodvádzala ani firma KTAG - toto sú tie zlomyseľnosti, ktoré tu roky tára Fico, ale žiaľ, sa k nim pripája aj TIS.
Účtovníctvo je pomerne zložité, väčšinou mu rozumejú tí, ktorých baví matematika. Preto aj keď Ivan Mikloš bol dobrý učiteľ ekonóm, bol veľmi slabý účtovník a bol aj veľmi slabý v matematike.
Keď o niekoľko rokov súd spravodlivo rozhodne, ako odčiníš svoje slová, že Kiska daňovo podvádzal...? Neuvedomuješ si, že týmto nabádaš ľudí, aby volili Fica, lebo im možno zvýši dôchodky o 6 eur, o 5 eur zvýši životné minimum, ale stovky miliónov rozdá svojim?
 

Ma to hacik

Ani raz na.tych bilboardoch nebol link Kiska = produkt KTAG. Lebo islo o sukromnu aktivitu pana Kisku, a nie KTAG. Ci kandidovala KTAG?!
 

 

Jedna vec je ako na SK rozhodne sud, a druha to, ze ako podnikatel viem, ako firma funguje. Kiska pouzil na kampan nezdanene, firemne peniaze.

To, ze mu na to dosli, a teraz sa snazi zachranit a možno sa mu to podari, je vec druha.

Osobne na politika mam ovela tvrdsie kritéria ako to, ci bude na skorumpovanom SK, s nefunknou justiciou odsudeny.

Ak totiž mal nutkanie podvadzat ako neviditelny podnikatel, bude podvadzat aj ako politik pri nakladani s miliardami. Tak ako, opat "nahodne", robil s pozemkami, co uz je aj sudne podlozene, ze predal to, co mu nepatrilo. Zhodou nahod, za par dni, velmi rychlo. Cudne, nie? Jaj, zabudol som. Opat len nahoda:).

Je to totiž v DNA pana Kisku. Ako aj v pripade jeho byvalej zeny. Peniaze su pre Kisku dolezite. Aj preto ako prezident uradoval iba 4 dni v tyzdni, lebo dolezitejsie su mu osobny komfort a peniaze, nie stat a služba státu.

To vidiet aj na tom, ze rekonstruoval Fica a dnes stranu chce zalozit s kymkolvek verejnostou prijatelnym, len aby bol u koryta. To vidiet aj z toho, v com podnikal - s nebankovymi produktami. Mal tisíc inych moznosti, ale vybral si prave peniaze a nebankove produkty, kde mohol zarobit velke peniaze. Každý podnikatel podnika z roznych popudov. Kiskov popud boli peniaze.
 

 

Kiska tvrdí , že všetky peniaze zaplatil zo svojho. Toto ani nikto nerozporuje Nezavadzať prosím.
 

Praveze nezaplatil.

Zaplatila ich KTAG, a to nie je to iste.

Nehovoriac, ze tym nedodrzal limity na kampan....
 

 

Kiska tvrdí , že cela suma použitá na kampaň bola uhradená z jeho osobných prostriedkov. Odkiaľ máte informáciu , že to platila KTAG?

Kiska limit na kampaň neprekročil. Klamete.
 

 

Ak by cela jeho kampan bola uhradena z osobnych zdrojov, nebola by predmetom danovych kontrol a medialnej prestrelky jeho firma KTAG a trestne stihany jej jeden konatel. Da sa ocakavat, ze coskoro obvineny bude aj pan Kiska.

Zistite si co stoji prenajom bilboardu, urobte si odhad kde vsade Kiska bol vylepeny (akoze takmer po celom SK) a zistite, ze je nerealne, aby sa vosiel do limitu. Ze to uctovne osetril je jedna vec, ale celoplosna kampan, aku mal Kiska, sa proste do limitu nevojde. Pozdravujem a neklamem. Len nie som naivka
 

 

Cize ohladne´hladne kampnane len vase dojmy.
 

Ano

Za predvolebny limit SK neoblepite ako to urobil Kiska....

To nech vysetruju ti, ktoti su za to z dani plateni.
 

 

Limit kontroluje komisia. A ta potvrdila ze je to OK. Ty mas hokej v tom co znamena volebna kampan a co je napisane v zakone
 

Zistila na SK niekedy nieco ine?

Pokial viem, tak nikdy. Vždy bol limit akoze dodrzany...
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 573
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 3 096
 3. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 1 837
 4. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 711
 5. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 854
 6. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 849
 7. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 822
 8. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 782
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 770
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 628

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 2. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 3. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 4. Gabo Németh: Láska z kríža
 5. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 6. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 7. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 8. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 9. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 10. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?


Už ste čítali?