Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako Martin Daňo zneužíva myšlienku transparentnosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Áno je to pravda čo ste napísali, ale
Martin Daňo je tiež len človek a takisto má svoje chyby ako každý druhý , na každého sa niečo dá nájsť, napriek tomu má Martin v celkovom hodnotení oveľa čistejšie ruky ako väčšina dnešných a minulých politikov dokopy a to nehovorím o Vašej organizácii, o nej mám svoje pochybnosti čo ste vy zač Sorošovci a Amíci, robte si poriadky v USA spolu s Vami p. Šípoš!
mike345
Ciste ruky
Myslite to vazne? Zakladna otazka na MD, ktoru nikdy nezodpovedal, je, preco mu trva zverejnenie celeho videa tak dlho. On vo videach klame. Vystrihne to, ako nahneva oponenta, vystrihne ine podstatne casti tak, aby bol za dobreho. Kym som ho sledoval, aj som odkazoval na konkretne casy, co si treba pozriet atd. Bolo to jednoduche urobit z neho to, co je: klamar. FB prispevky mazal, youtube nedokazal, len cele video.... Doteraz ucelovo zavadza a klame, nedavno som mu to o5 napisal k prispevku o harabinovi
Michal Macák
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

To nie je pravda veľa krát

vysiela naživo a videa dáva denne!
 

 

Nazivo, ale videa vklada casto zostrihane, ak mu v nich nieco nevyhovuje a potom je tu napr. totalna loz ohladom Kuciaka a jeho mobilu. Tu je linka priamo na tu cast videa, kde Dano prezentuje foto z Kuciakovho telefonu:
https://youtu.be/RYGk6vj2dKY?t...

Tu su najdene linky z webov, kde su uvedene fotky prezentovane:
http://www.trendyshopperblog.c...
http://wtfarthistory.com/post/...
https://www.bfmtv.com/societe/...
https://medium.com/advanced-de...
https://it.123rf.com/archivio-...|&mediapopup=44261551
http://www.hautedropoff.com/?t...


Inak povedane: Totalna loz. Vsetky Danom prezentovane fotky neboli vyhotovene Kuciakom a s Kuciakom nemaju nic spolocne.

Toto je najchrapunskejsi sposob utoku na cloveka, ktory je este aj mrtvy a nema sa ako branit.
 

však to je satira komedialna relacia

tam v tom videu povedal toto je zadok Moniky Todovej a pritom tam bol skor zadok neakeho chlapa :D
 

 

Kde je tam uvedene, ze od teraz to, co uvadzame nie je pravda? Na pravdivost fotografii upozornuju viac krat pocas videa. Co to je za satiru, ktora o mrtvom cloveku vyhlasi totalny fabulat, ze je uchyl fotiaci si zeny na zastavkach? To je chrapunstvo a nie satira. Chcel by som vidiet teba, keby sa takto "satiricky" vyjadril o niekom z tvojej rodiny alebo o tebe.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Váš príspevok je ukážkovou zbierkou chybnej aplikácie kritického myslenia. Základom kritického myslenia je pochybovanie o pravdivosti informácie a snaha identifikovať zdroj informácie a jeho relevatnosť. Vy predvádzate pravý opak. Je toho viac, tak skúsim štruktúrovane:

1) Kuciak a fotky v jeho mobile
Samozrejme, že Šipoš nemôže povedať čo v Kuciakovom mobile je (to môže len ten, kto obsah Kuciakovho telefónu vlastní). Šípoš môže povedať len to, čo povedal – Daňom prezentované fotky nie sú vyhotovené Kuciakom. Dokonca nemôže povedať, že ich v mobile Kuciak nemal. Tam sa totiž mohli dostať aj bežným browsovaním. Daňom prezentovaná informácia, tak ako bola prezentovaná, je však lož. A na menej iteligetných ľudí vplýva ako dôkaz. A zatiaľ žiaden dôkaz nikto nepredložil. Dokonca prítomnosť fotiek v telefóne ešte nie je dôkazom, že ich vyhotovil majiteľ telefónu. Toto je veľmi komplikovaná vec – skúste práve použiť to kritické myslenie.

Možno to poznáte: Medzi Marsom a Jupiterom obieha okolo Slnka medený čajník. Nikto nedokázal, že tam neobieha, takže tam musí byť.

2) Protiprávne vylúčenie Daňa z volieb
Tu je dôležité spomenúť, že Šipoš uvádza informácie, ktoré prezentujú aj Daňove pozitívne stránky, resp. neprávosti, ktoré sa udiali voči jeho osobe a nezamlčuje ich. Vaš argument, kde bol on (Šípoš) v čase, keď sa mu táto neprávosť diala, je školácky argumentačný faul. Táto otázka nemá žiaden zmysel v tomto kontexte. Šípoš možno nebol na Slovensku, možno o tom nevedel, možno vedel, snažil sa niečo urobiť a nič sa nepodarilo, alebo sa vôbec o nič nesnažil. Nič z toho nie je podstatné v kontexte uvádzanej informácie. Resp. ak prijmem váš argument, čo z neho vyplýva? Že túto informáciu nemal uviesť?

3) Obmedzenie Daňa ako nepohodlného novinára
Toto je veľmi komplikovaná problematika a vami prezentované zjednodušenie je znovu ukážkou zlyhania kritického myslenia. Daňo má základný problém profesionálnej identity – kým vlastne je – novinárom (jeho vlasntý kanál na youtube), politikom (kandidatúra vo viacerých voľbách na viacero postov), satirikom (kanál Takže tak s Vaskym), odborárom (odbory GINN), obchodníkom (IT biznis), právnikom (zastupovanie zamestnancov)? Nejde teraz o to, či môže byť tým všetkým (nemôže). Ale výsledok je jasný – stáva sa najlepším novinárom medzi politikmi, najlepším politikom medzi novinármi, dostáva sa do konfliktu záujmov a svoje pozície prezentuje podľa toho, ako mu to práve vyhovuje. Je logické, že jeho fungovanie ako novinára nemá žiadne pevné rácio – niečo vyhlási, ukáže sa, že je to lož alebo zavádzanie, tak povie, že to bola satira (Daňo satirik), potrebujem sa niekam dostať a dať relevanciu svojej osobe, tak je z neho Daňo novinár a pod..

Pozrite si postoje a názory voči napr. Monike Tódovej (a nie len voči nej) a spôsob ich prezentácie. Nič z toho nemá pre kriticky mysliaceho človeka akceptovateľnú mentálnu a ani etickú úroveň. Ale v tejto polohe ide zrazu o Daňa satirika a dáva si veľmi pozor, aby to každý tak chápal.
 

 

4) Čápútová, PS, Soros a zviditeľňovanie Daňa
Opäť nepochopenie problému. Čapútová je právnička a chce byť prezidentkou, tak sa zviditeľňuje. PS je strana a chce byť v parlamente a tak sa zviditeľňuje. Daňo je však všetko možné (a hlavne je, ako sám tvrdí, aj novinár), resp. zrovna to, čo mu vyhovuje a Šípoš vyslovil názor, že sa snaží len zviditeľniť (jeho šance byť prezidentom sú nulové) pre svoje ostatné aktivity. Inak povedané – kandidatúru len zneužíva.

5) Donori
Všetci pre svoje fungovanie potrebujú financie vrátane novinárov. Ale to hneď neznamená, že ak majú donora alebo donorov, tak to, čo píšu je na objednávku alebo ešte horšie, že je to lož. Klasická chyba je v tomto prípade nasledovná: Financuje ich organizácia xy (Soros, Eset, slobodomurári, židojašteri...), tak to automaticky odsudzujem, lebo je to zavádzanie, polopravda a lož. Idem na tzv. alternatívcov, kde neviem, kto to je, kto to financuje, svoje komentáre síce predkladá ako správy a nezdrojuje, ale “otvára všetkým oči”, takže musí mať pravdu. Samozrejme, hlúpy jej aj opačný prístup.

Otázky na vás (poprosím buď neodpovedať metódou “nájdite si to sám” alebo neodpovedať vôbec:
1) Monika Tódová ohovárala a šírila lži? Poprosím dôkaz tohto tvrdenia a zdroj.
2) TI je politická neziskovka. Používa sa na cielenú likvidáciu politickej konkurencie. Opäť poprosím dôkaz a zdroj.
3) TI má peniaze od Sorosa a teda koná podľa jeho pokynov? Opäť poprosím dôkaz a zdroj.

Opakujem: Kritické myslenie je o pochybovaní, faktoch a dokladovaní ich zdrojov.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Odpoviem ti za neho

1. neviem, kedy šírila lži, ale spolupracovala s tými, ktorí porušujú zákon. SPOLUPRACOVALA, nie len ich slovne obhajovala. A toto má byť základ jej vrchilového vyšetrovania („špičkovej investigatívy“)?!

2. Gabriel Šípoš v mene Transparency International sústavne útočil na Mariana Kotlebu, v týchto svojich útokoch zachádzal tak ďaleko, že zaútoćil už aj na Kristínu Pelákovú za to, že vraj „spievala pre Kotlebu“ (ako si to vyložil Gabriel Šípoš) za 500 €. Tak mi nehovor, že sú nejako nestranní, alebo nezávislí!

3. No, možno...
 

 

Otec ŠTBák, chrapúňske spôsoby aj u syna,ked vymyslenými fotkami ohovára už mŕtveho novinára, jablko nepadlo ďaleko od stromu...
 

 

Nazivo zvykne vysielat svoje vyplody, ako som si vsimol. To, co nazyva investigativou, vzdy striha.
No mate pravdu: to (co vysiela/pise) nie je pravda velakrat. Pripadne je to otvorena loz.. Napr. o Harabinovi.
Je to prelietava uplatna presstitutka, ako rad sam tvrdi o inych. A transparency to tu krasne popisali.
 

Pokiaľ Daňo vystupuje ako novinár, musí

si ctít základné pravidlá novinárskej práce a žurnalistickú etiku. Účelovo však manipuluje s vyjadreniami a videá strihá tak, aby poškodil ľudí, ktorí v nich vystupujú.
Čo sa týka Vašich pochybností voči našej organizácii, radi Vám poskytneme informácie, ktoré ich rozptýlia.

Témy výskumu si volíme sami, pre projekty potom hľadáme podporu u rôznych donorov pôsobiacich na našom území. Tí zámer podporia alebo nepodporia. Granty teda nefungujú tak, že my sme nútení robiť niečo, čo si vymysleli v nadáciách či firmách. Niektoré projekty sa skutočne rozhodla podporiť aj vláda Spojených štátov amerických či Nadácia Open Society Institute založená Georgom Sorosom. Tieto informácie sme nikdy netajili, detaily o našom financovaní pravidelne publikujeme vo výročných správach, v účtovných závierkach v sekcii Súčasní donori. V prvom prípade ide o nepatrnú časť rozpočtu, americká ambasáda za posledné roky podporila dva naše drobné projekty spolu za 9 500 eur. Prvý z nich dofinancoval projekt Otvorené súdy zameraný na zvyšovanie transparentnosti v súdnictve, druhý vo výške 3 568 eur bol zameraný na výskum v oblasti dôveryhodnosti médií. V rámci neho vyšlo aj viacero kritických blogov o činnosti mainstreamových médií ako sú Hospodárske noviny, TA3, Pravda, TV JOJ, Fun Rádio alebo štátna agentúra TASR.

Naopak, nadácie založené Georgom Sorosom patrili k väčším darcom Transparency. Išlo najmä o medzinárodný Open society Institute v Budapešti. Podpora z grantov, ktorých pôvod súvisí so Sorosovou filantropickou činnosťou, dosiahla od roku 2012 viac než 200-tisíc eur, teda menej ako štvrtinu našich príjmov. Pre porovnanie ide o podobnú sumu, akú zaplatilo Mesto Vráble za smetiarske auto alebo Ministerstvo zahraničných vecí za 40-minútové podujatie na predstavenie loga predsedníctva v divadle.

Išlo pritom o konštruktívne projekty zamerané na zvyšovanie transparentnosti vo verejnej správe. Financované z nich boli napríklad rebríčky transparentnosti stovky najväčších miest a 81 významných verejných firiem, ktoré pomáhajú zvyšovať tlak na ich väčšiu otvorenosť, protikorupčná stratégia Slovenskej pošty, ktorá procesy v tomto štátnom podniku výrazne sprehľadnila, organizovanie odborných školení pre stovky aktívnych občanov a úradníkov po celom Slovensku, či porovnanie užitočnosti a verejnoprávneho charakteru radničných novín. Ak tieto projekty nejakým spôsobom presadzovali zahraničné záujmy na Slovensku, tak len záujem na stabilnejšom Slovensku s transparentnejšou a efektívnejšou verejnou správou.
 

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď

možno prehodnotím svoj názor na Vás!
 

Blahoželám!

Aj Vám, aj Transparency International...

Zdá sa, že hrať s otvorenými kartami si vyžaduje istú dávku odvahy, ale keď si človek na to zvykne, zistí, že mu to značne zjednodušuje život. To je moja životná skúsenosť a som rád, že mi to potvrdzuje. Aj Váš krátky dialóg.

Samozrejme, človek musí konať tak, aby si mohol dovoliť ten "luxus" hrať s otvorenými kartami. Najhoršie je dopadnúť ako napr. chudák Danko aj s jeho diplomovkou, ale to sa už dostávame mimo tému.
 

Rigorózkou

Sorry
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

ferko, vylez zo svojej bubliny

za vsetko moze soros.. a radicova !!!
clanok je o danovi, ale ty si ides svoje.
dano zacina stupat akurat tak maximalne na svoje vlastne vyroky z minulosti, kde pred par rokmi trvidl nieco a dnes uz otocil o 180 stupnov. Dnes uz len sirenie nenavisti, nasilia a klamstiev. Okolo seba vytvoril sektu poloslepych blaznov co nemaju uz nedokazu pouzivat vlastny rozum ... na otazky reaguje hnevom a protiutokom.
Sam pritom ma firmy v danovych rajoch a zahranicne firmy, ktorych financovanie je nejasne. Podnikatel chce robit politku a novinarcinu :D s pomocou komunistickej babky harabina ...
 

 

Pri čítaní Vašej odpovede som si len povzdychol s jedným profesorom: "Manipulovať sa dá aj tak, že ľudí nasmerujete na ušľachtilé, ale celkom jednostranné ciele. Tomu sa hovorí "zneužití v najčistejších úmysloch".
 

 

Jeho protivníci či ostatní novinári tiež účelovo strihajú svoje vyjadrenia tak, aby nimi na niekoho útočili. Svoje spravodajstvo rovnako robí aj Tódová, tak ju nenazývajte „špičkovou investigatívnou novinárkou“, najmä ak to jej „vyšetrovanie“ je postavené na porušovaní zákona.

Lepšie by bolo poskytnúť nejaké podklady o tom, ako a za čo si Sičáková-Beblavá postavila svoj prepychový dom.

Ako mám rozumieť tým vysvetleniam? Že Vráble nezaplatili dosť za „školenia“ Transparency International? Naozaj, žijete z toho, že za samosprávami neúčelne vyhodené peniaze spievate o nich chválospevy o účelne vynakladaných peniazoch. :-D
Pre porovnanie: Martin Daňo pracuje za malý zlomok toho, čo vy... :-P
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 25
 2. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 24
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 23
 4. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 11
 5. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 11
 6. Marian Baran: Cez čiaru 9
 7. Miro Koseček: Prestaňte pľuť na Gretu 8
 8. Silvia Smolková: Tódovej "followeri" 8
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 8
 10. Filip Olekšák: #chrantesvojebabky 6

Rebríčky článkov


 1. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 2. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 3. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 4. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 5. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 6. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 7. Veronika Svabyova: Súrodenci
 8. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 9. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 10. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu


Už ste čítali?