Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otec zablúdil v sieti konšpirácií, čo s tým? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Takze teraz bude seniorom vymyvat mozgy Transparency international a presvedcovat ich o tom aka je imigracia pre Slovensko prospesna.
treton
Ja som si myslela, že doba jediného správneho názoru u nás skončila v '89-om. Ako vidím, ono to pokračuje ďalej. Vtedy to bol triedny nepriateľ, dnes sa paleta prívlastkov pre iný názor rozšírila - konšpirátor, troll, rasista, xenofób, najnovšie zápecník, ..... A ešte jedna poznámka - čo keď naši rodičia a starí rodičia majú viac životných skúsenosti, prežili viac režimov a vedia si to vyhodnotiť. A kto to vlastne protestuje vo Francúzsku - pomýlení starci?
1071311
Hej, aj šmejdom s predraženými hrncami naletia hlavne mladí, nie starí, pretože tí majú viac životných skúsenosti, že? Keď mi niekto niekto bude tvrdiť, že za všetkým sú iluminati, ktorí sa spojili s jaštermi a vedie ich Soroš, tak nebudem slniečkársky tvrdiť, že treba rešpektovať každý názor, ale celkom neslniečkársky mu poviem, že trepe sprostosti, ty "doba jediného správneho názoru"...
Kuman
<< < 1 2 3 4 5 > >>

 

Ty si pletieš tágo s Kartágom - toľko k tej pluralite názorov.
 

 

Iluminati a jasteri su prehnane nezmysly, neviem kto vobec take nieco tvrdi. Nejakych 5 magorov dokopy? Ale ten "jediny spravny nazor" je uz ina pesnicka. Staci mat otvorene oci.
 

sú dojmy a pojmy

nemala by si si ich mýliť - vo vlastnom záujme

Názor je často dojem - pojmy sú fakty a podložené informácie zo spoľahlivých zdrojov - najlepšie konfrontované s inými zdrojmi.

Názor síce môže mať každý - ale sú veci, ktoré nie sú vecou názoru, ale faktu.
Alebo je akceptovateľný aj názor, že Archimedov zákon neplatí alebo, že vražda nie je trestný čin?

A konkrétnosť je "matkou" overiteľnosti.

Takže ak píšeš všeobecné žvásty o tom, ako sú ľudia za názory označovaní za konšpirátorov ... napíš konkrétny príklad konkrétneho človeka a konkrétneho názoru. Inak sa nemáme o čom baviť.
 

btw

rovnakým hlúpym zovšeobecňovaním je aj "názor", že konšpiráciám podliehajú hlavne seniori
 

Prosím o úpravu Archimedovho zákona

na beztiažny stav. S doplnením, či vtedy platí, alebo nie.
Ale neviem, či správne adresujem svoje poznámky.
Ale keď si prečítam napríklad diskutérov v Pravde, tak pre mňa sú mnohí z nich konšpirátori a o faktoch dokladajúcich svoj názor sa mi nechce písať. Ospravedlňujem sa za to. Keď som sa toť pýtal svojho dávneho známeho, ktorého dlhšie nevidel, čo si myslí o našej politike, odpovedal: "Kvôli tomu je škoda otvárať ústa". Nepodložil. Ale ozaj bolo škoda otvárať ústa. Hoci, mal by.
 

Problém. Teraz možno nikto nevie,

čo mám na mysli. Ktorý je to kút? Niekedy je fajn kráčať večer sám. Nikto do vás netlačí názory a máte čas si položiť otázky sám sebe.
 

pre moju pointu

stačil Archimedov zákon všeobecne - tvoja poznámka ide stále v súlade s mojim príkladom, pýtaš sa vecne a konkrétne a asi by si sa neuspokojil s odpoveďou, že mne sa nepáči AZ bez ohľadu na beztiažny stav alebo iné okolnosti

Ale pri spoločenských a politických témach sa mnohí tvária, že je vec názoru snáď všetko. Nie je. Nehovoriac o tom, že niektoré názory sú vyslovene nebezpečné a preto aj trestné.

Klásť otázky sebe samému je dosť užitočné.
Otázky pre iných potom prídu same.
 

Odpoveď o ničom.

Čo je AZ?
Čo je nebezpečný názor? Ale tu už treba byť ozaj konkrétny a presný. Možno sme na rovnakej lodi. Veď ani nevieme, o čom hovoríme.

O názore je niekedy obtiažne diskutovať. Názor, alebo skôr postoj k veci vzniká postupne. Človek sa stretne s faktom či udalosťou, vyhodnotí a zapamätá si postoj k veci, človeku, idei. Niekedy po čase detaily zabudne, najmä ak ich je veľa. V debate vždy vyrukovať s celou škálou dôvodov ani nejde, niekedy aj z opatrnosti. Ale mnoho ľudí preberá nejaký postoj a považujú to za názor. Stretávam inteligentných ľudí s odlišným názorom. Vždy sa vtedy dá diskutovať s obohatením a úctou, pretože v zásade vieme o čo ide, chápeme komplikovanosť a úskalia a tie odlišnosti vyplývajú z odlišnosti možno preferencií. Ale s vedomím, že aj to moje má svoje úskalia. Postoje a riešenia sú nás všetkých. My, ako spoločnosť budeme k sebe patriť, niečo znamenať a cítiť sa súčasťou celku hlavne vtedy ak budeme mať v úcte aj ostatných. Niekedy je ale skoro nemožné. A organizované rozdeľovanie ľudí ide často z iného priestoru.
Ale tie vlastné nadhodnotené postoje a nafúkaná nadradenosť (faktická či morálna) v debatách sú unavujúco hlúpe. Priamosť a jednoznačnosť naopak je úľavou. Sú aj otázky, napríklad v náboženstve, ktoré sa ("verejne") bojím opýtať. Lebo nechcem vnášať neistotu a pochybnosti pre nikoho. A priznám sa, že veľmi neverím, že by som vždy dostal uspokojivú odpoveď. Len okrajovo - ako súvisí "...nech prvý hodí kameňom" a "nech horí na hranici". Svoj postoj nemôžem vnútiť nikomu, kto to nechce.
 

Nikdy sme nehlásali jediný správny názor

Ctíme si rôznorodosť názorov - považujeme ju za základ demokracie. Nepotrebujeme jednotne mysliacu masu, rozmanitosť názorov prínosná pre kvalitu demokracie.Vážime si skúsenosti našich rodičov, nemôžeme však rezignovať na ich zraniteľnosť v súčasnom svete. Sú omnoho zraniteľnejší voči manipulácii než zvyšok populácie, čo dokazujú aj relevantné výskumy, podľa ktorých majú omnoho menšiu odolnosť voči dezinformáciám, nedokážu ich odlišovať od pravdivých informácií a štvornásobne častejšie napr. preposielajú spamy obsahujúce klamlivé a zavádzajúce informácie. Chceme to zmeniť. #DlhujemeImTo
 

Nasadil ...

... jsi ten nejtvrdsi kalibr, jaky existuje: Migraci. K clanku, ktery o migraci vubec neni.

Ale ok. Kdyz se divam na tve prispevky, vidim, ze je tvuj svet dost zly.
 

Vážime si skúsenosti staršej generácie

Ceníme si ich názory aj rozum. Výskumy aj časté prípady však dokazujú, že mnoho starších je priveľmi dôverčivých a bez kritickej práce s informáciami napr. omnoho častejšie než zvyšok populácie preposiela reťazové maily obsahujúce klamstvá a zavádzajúce informácie. Rozmanitosť názorov je bez pochýb prínosná pre kvalitu demokracie. Rovnako je dôležité verejne konfrontovať rozmanité názory na spoločenské dianie. Problém sa začína vo chvíli, ak ich podstatná časť ľudí, medzi ktorými je značne množstvo staršej generácie, začne nekriticky preberať aj z preukázateľne pochybných zdrojov s neovereným alebo vyslovene klamlivým obsahom. Chceme to zmeniť. #DlhujemeImTo
Migrácia a migračná politika nie sú témami, ktorými by sme sa zaoberali. Naša organizácia sa venuje boju proti korupcii a za lepšie Slovensko, sledujeme mocných a presadzujeme riešenia aj na kontrolu verejných financií. Držme sa témy diskusie.
 
Hodnoť

 

Z diskusie vyplyva jedna ovela dolezitejsia vec:
Vdaka kvalitnemu skolstvu maju vlastny nazor vsetky vekove skupiny na Slovensku. Pretoze Slovaci obzvast maju dlhodobu a uspesnu historiu v kritickom mysleni a vdaka bohatstvu aj v studiu novych poznatkov.
Takze Otec nikde nezabludil, to iba treba zvariet dvere na ZOO, lebo je zbytocny prievan.
 
Hodnoť

Ja si vôbec nemyslím,

že v tej sieti konšpirácií uviaznu iba seniori. Dokonca mám dojem,že tam zablúdi viac mladších a dokonca aj vzdelaných ľudí a všetci to po "spoločenskej /alebo spoločnej/ dohode unisono hádžeme na seniorov . Mám 70 rokov a takých politikov ako bol Mečiar,Slota,Fico , Kotleba či Danko od začiatku nie že nemusím,ale najradšej by som ich utopil v lyžičke vody /viac vody by bola škoda/. A nejedna voľnejšia debata ma v tomto názore utvrdila. Tým nechcem tvrdiť,že tam skĺzli iba mladší,sú tam aj tí skôr narodení. A preto nemyslím,že riešenie treba hľadať iba ako z toho dostať tých skôr narodených - tí sa o chvíľu pominú ale tí mladší tu ešte nejaký čas pobudnú a niektorý sa možno dostanú aj vyššie - teda do politiky a to potom pri takýchto názoroch to naozaj bude problém. Asi budeme, vzhľadom na zvyklosti našich politikov, musieť na školách zaviesť predmet "politika",aby sa už najmladšie generácie učili tomu ako vytriediť zrno od pliev /ako hovorí dobrý hospodár/,teda ako rozoznať sľubotechnu od človeka,ktorí vie a chce chrániť aj moje záujmy
 

Pripájam sa k tvojmu názoru

že aj starší si často udržia zdravý názor a nenaletia na hocčo.
Rád by som však upozornil na jeden moment:
Starší ľudia majú väčšinou vyhranene "národovecké" videnie vecí, a tu na Slovensku tým skôr, že najmenej sto rokov bojujeme o uznanie národa medzi ostatnými. Netreba to asi podrobne rozvádzať.
Mladí ľudia (ak nie sú príliš silno ovplyvnení rodičmi a iným blízkym okolím) majú väčšinou zdravší názor na národ a vlasť. Vďaka tomu, že majú lepší kontakt so svetom a možnosť cestovať i študovať v zahraničí, sú väčšinou síce hrdí na vlasť (nie na jej politikov ...), ale chápu, že aj tí v zahraničí majú právo byť hrdí na SVOJU vlasť.
No a uprednostnenie národovectva za každú cenu a pred VŠETKÝM, nerobí dobre zdravému pohľadu na všetko. Potom uprednostníme aj leňochov, podvodníkov, mamľasov ..., pred takými istými zahraničnými, lebo tí sú NAŠI, slovenskí ...
Preto u starších ľudí ľahšie uspeje taký populista, čo im zabrnká na národnú strunu - kým mladší ľudia ľahšie prekuknú o čo kráča.

Takýmto spôsobom ja osobne vnímam paradox, že hoci starší majú viac životných skúseností, sú ľahšie manipulovateľní cestou (neseriózneho) brnkania na národnú strunu, ako mladí.
 

Mladým sa venuje viac projektov

Na mládež je zameraných viacero projektov a organizácií, ktoré sa ich pokúšajú vzdelávať v kritickom myslení, práci s faktami aj mediálnej gramotnosti. Žiaľ, seniorom sa v tejto oblasti nevenuje takmer nikto. Zároveň sú vo svete nových technologických možností častokrát stratení, chceme im pomôcť, aby dokázali vyhodnocovať informácie, konfrontovať ich, overovať si ich, aby sa dokázali pýtať svojho lekára aj úradníka, aby poznali nástroje na verejnú kontrolu. #DlhujemeImTo
 
Hodnoť

Jediná pravda, čistá a nepoškvrnená,

skutočne existuje, ale položme si otázku: Som to práve ja, kto na tomto smetisku najrôznejších názorov, poloprávd a vyslovených lží našiel práve takúto pravdu? Nepodľahol som nejakému sebaklamu?

Ľuďom, ktorí šíria propagandu a posluhujú cudzím agentom na úkor národa alebo štátu, z ktorého vzišli, sa prinajmenšom od čias 2. svetovej vojny hovorí kolaboranti. Nuž milí kolaboranti, pracujte usilovne, aby ste si zaslúžili svoj judášsky groš. Oháňate sa kritickým myslením, ale sebanekriticky používate falošné argumenty, ktorým sa v zasvätených kruhoch hovorí „fallacies“. „Slobodymilnosť“, ktorú vyznávate a zbožňujete, je obyčajné sebectvo. Ak vaša aktivita pomôže nájsť ľuďom „oporu v odolávaní mediálnym a korupčným šmejdom“, čiže vám, vtedy si môžete povedať, že ste splnili svoju dejinnú úlohu.
 

 

pravda a fakty su rozdielne veci. pravda nie je jedina - zalezi kto ma kolko penazi/prostriedkov na "vysvetlenie" faktov, podla toho pocuvame pravdu- ci uz su to potemkinovske dediny alebo chemicke utoky
 

 

Mňa učili, že mám rozmýšľať hlavou, nie peňaženkou. A ešte ma učili, že dobrá pravda je tá, ktorú ide pomocou faktov ľahko vyvrátiť. Inak povedané, sú pravdivejšie a menej pravdivé pravdy a každý mysliaci človek je schopný povedať, ktorá je ktorá. Celý ten zmätok vzniká v hlavách ľudí, ktorí očakávajú, že si nejako skonštruujú pravdu z informácií v mediách a vyhlásení politikov.
 
Hodnoť

Sú názory a „názory“,

a jedným z dôležitých rozlišovacích znakov je - kto sa pod ne podpisuje. Politická korektnosť ani adminovia, žiaľ, neumožňujú natvrdo pomenovať nositeľov „názorov“ neeufemickými pomenovaniami, takže (zväčša anonymní) šíritelia hnoja, majú stále dojem, že „to dajú“ a tí, ktorí nedávali v škole pozor (ak ich práve neučili neoznačiteľní) majú potom v hlavách zmätok. Dnes som sa napríklad dočítal (oneskorene), že mor divých svíň rozširujú napr. tí, ktorí zahadzujú v lese šunku z nakazených divých svíň. Tvrdila to menovaná úradníčka Ministerstva poľnohospodárstva SR a nemenovaný mienkotvorný denník to vytlačil bez toho, aby sa jej spýtal, či už niekedy videla niekoho odhadzovať v lese šunku z divej (hoci aj nenakazenej) svine. Osobne si myslím, že debilizácia našej populácie dosahuje nadkritický stupeň...
 
Hodnoť

 

Za bolsevika podobne pisali o tych co pocuvali Hlas ameriky. Doba sa zmenila, ale bolsevicke metody zostali.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 6 381
 2. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 4 786
 3. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 2 629
 4. Martin Ondráš: Druhé smutné prvenstvo. Minister sa ľudom vyhráža súdom. 2 602
 5. Elena Antalová: Marečku, už mi pero nepodáte... 2 542
 6. Jozef Drahovský: Spoločnosť Orange zrušila lokalizačnú službu pre verejnosť 1 493
 7. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 473
 8. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 1 342
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 192
 10. Adrián Vološin: Lockdown funguje, plošný nezmysel bol zbytočný. 1 110

Rebríčky článkov


 1. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 2. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 3. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 4. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 5. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 6. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 7. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta
 8. Štefan Vidlár: Halušky v mléčáku
 9. Peter Biščo: Hlas sa stále vyhráža ráznymi krokmi.
 10. Marian Vojtko: Nedeľné ráno...


Už ste čítali?