Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nie je sudca ako sudca: Ktorých sa treba obávať? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Je to skvelé,

len tak ďalej :-) Fandím Vám a v rámci možností Vás i podporím
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Benacka a Sulajova

U Benacku Transparency hodnoti niekolko nezakonnych rozhodnuti, ostatne nevnima,
U Sulajovej Transparency niekolko nezakonnych rozhodnuti nevnima, ostatne hodnoti podla poctu.

Nie je ten clanok nejak rozumovo roztrhany?
 

Re:

Pri každom sudcovi hodnotíme to isté. Hodnotenie vychádza z dát zo štatistických výkazov sudcov. Vždy a pri každom sudcovi rovnako.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Skvele

Skvaly clanok, klobuk dolu
 
Hodnoť

Ideme typovat, kolko bude zalob?

Par ludom to iste zamava s tlakom
 
Hodnoť

super praca

sudcovia a lekari tazia z toho ze sa ich vsetci boja, je na case pozriet sa im na pazury. verejna kontrola sudov je nevyhnutna pre dobry stat, verejnost na pojednavania nechodi tak aspon takto treba sledovat ich cinnost
 

 

Kazda pozicia, v ktorej stat umoznuje postavenie zalozene na moci pritahuje ako magnet tych najhorsich a najnebezpecnejsich psychopatov, ktorych cielom je legalizovat beztrestnu korupciu a rozkradanie. Okrem politikov su to samozrejme aj pozicie sudcov, vysokych statnych uradnikov a vsetkych, ktori maju vdaka statu privilegia nad ramec rovnosti prav. Proti ich zlocinom neexistuje ziadna ochrana okrem minimalizacie statneho sektoru a priameho dohladu verejnosti na to, co zo statneho sektoru ostava.

V sudnictve by ten priamy dohlad verejnosti pomohlo podstatne zvysit zavedenie porot z nahodne vybranych obcanov, tak ako to maju v US. Dalsim prvkom verejnej kontroly by bola verejna volba sudcov. Bez tychto mechanizmov mozu sudcovia rozhodovat len na zaklade svojich subjektivnych vrtochov a neexistuje prakticky ziadna efektivna moznost im v zneuzitiach svojej moci zabranit, maximalne tak clanky a blogy ako tento a apelovanie na ich svedomie (ktorym psychopati nedisponuju) alebo staznosti u inych clenov ich mafie, ktori sa navzajom aj tak kryju.

Pokial nebudu zavedene poroty a volby sudcov, tak sa zlepsenia v sudnictve nedockame.
 

Prehnane prísne kritický pohľad,

s ktorým súhlasím.
V právnom štáte platí zákon a názor sudcu, je irelevantný! - by bol dobrý začiatok.
 
Hodnoť

 

Ten kto by prejavil odvahu sa sťažovať na sudcu na súde skončil. Sudcovia sú kolegiálni rovnako ako lekári. Sťažuješ sa? tak mi Ti ukážeme, že v budúcnosti sa už sťažovať nebudeš. Nepáči sa Ti že Tvoj spor trvá 12 rokov? potrvá 15 a viac a potom sa sťažuj. Obdivujem všetkých, ktorí takúto odvahu majú a myslím si, že nikdy to nebudú advokátske kancelárie ktoré pôjdu do boja so sudcami. Aj táto tabuľka ukázala, že skutočnosť je úplne iná a oveľa horšia.
Sudcovia trávia veľa času mimo kancelárií a pojednávať raz do týždňa v Bratislave je veľmi málo.
 

Takto to v súdnictve funguje

Tak ako jediný si to vystihol presne! V našom štáte je súdnictvo tak skorumpované ,že ak v talároch nesedia
tvoji prívrženci nemáš šancu sa pohnúť ďalej .Posty hlavne trestných sudcov zastávajú z väčšej časti odnože mafianského podsvetia Piťovcov ,Čongrádyovcov..Teplé stoličky im boli venované ako darček za zásluhy ešte za Mečiarovej vlády t.j. z obdobia kedy fungovali "objednávkové praktiky na likvidáciu úspešných podnikateľov"
POstupne ,sa členstvo sudcov rozrástlo aj na základe spolupatričnosti ,rodinkárstva a hlavne vďaky za "priateľské služby".Obyčajný smrteľník nemá ani len predstavu o "SKLADBE" sudcov zastávajúcich tie najdôležitejšie posty. Tu platí porekadlo : "Ryba smrdí od hlavy" a tak je viac ako nemožné posudzovať radových sudcov ,keď práve tie tieto posty zastávaju ludia s nečistou minulosťou. Patrím do kategorie práve tých ľudí ako píšeš ,bojujem 15 rokov s justíciou a však aj na základe preukázaných dôkazov sa boja potvrdiť pravdu pretože by sa ukázala skutočná tvár niektorých jedincov ,ktorý sa tvária ako" Spasitelia Šmejdou"
Dnes naozaj stačí sudcom kolegialne zatelefonovať a naprogramovať vopred vynesenie rozsudku a to aj napriek tomu , že pojednávanie ani nezačalo." Dnes pomôžem ja tebe -zajtra ty mne."Hlavne" pozametajme špinu pod koberec" tak ,aby ju už nikto neupratal. Najhoršie na všetkom je skutočnosť ,že dovolať sa pravdy je niekedy naozaj nemožné.Aj média často dezinformujú a povrchne do stratena informujú o závažných kauzách. Samozrejmä plne nápomocná je aj polícia a prokuratúra.Prísediaci z radov ľudu sú ďalšie biele koníky ktoré síce vyslovia svoj názor ,avšak rozhodné slovo má sudca.No ak Vás ten uvrhne do nemilosti ,pretože ste "nepohodlný"nepomôžu Vám ani niekoľko stranové preukázateľné listinné dôkazy, z ktorych nevinu pochopí aj človek so základným vzdelaním . Sudca ich však nechce vidieť. /Veď vie prečo/ paragraf je pokrútený predsa na to ,aby sa obchádzal.
A Vy máte šťastie ak sa na "príkaz z hora nerozhodnú Vás šupnúť do basy- Tu budete pre nich v bezpečí.Odrezaní od sveta ,tacovať podľa ich pesničky pretože Vás budú šikanovať aby Vás psychycky zlykvidovali a zobrali Vám aj tú najmenšiu nádej v spravodlivosť.Opäť stačí len telefon a dokážu za pomoci policajtov vyprodukovať obvinenie ktoré ste nespáchal a tak sa môže stať ,že v base stávite pekne dlhý pobyt. Odpoveď na ťažnosti je jednoduchá :" Všetko je v súlade so zákonom " Vaše sťažnosti budú kolovať zo "stola na stôl " s ďalšou odpoveďou :Vašu sťažnosť sme postúpili na prešetrenie a bude sa ňou zaoberať.."
A tak plynú dni ,mesiace a roky. Slabší jedinci to vzdajú pretože z celej tej mašinérie sú unavení a o to práve ide. Zlikvidovať nepohodlných ľudí ! Snáď existujú aj spravodlivý sudcovia ,ale bohužiaľ ya 15 rokov som nestretla ani jedného pretože pokiaľ sedí "ˇZaba na prameni "funguje justícia ,prokuratúra a polícia ,tak ako som opísala.V prípade sudcovských previerok ktorých sa práve niektorý jedinci obávajú by sa v súdnictve určite uvolnilo množstvo postov ,a mnoho mladých ľudí by našlo pracovné príležitosti .Ale to by nemohli byť deti skorumpovaných sudcov a mafianských odnoží. Tak ako mi kedysi povedal profesor Ma thern "Bojovať s jusíciu je ako s veternými mlynmi "Varím aj po toľkých rokoch ,že tie mlyny zastavím!!
 
Hodnoť

 

taký Šefčík, to je známy sudca mafian a má svoj rukopis aj na neodsúdení vrahov Maria Gorala
 
Hodnoť

Recept na súdnictvo

je pomerne jednoduchý. Stačí obmedziť dĺžku trvania postavenia sudcu určitým časovým limitom a po jeho skončení sa už bývalý sudca musí znova uchádzať o post sudcu. Tým by sa zamedzilo ponímaniu funkcie sudcu na večné časy a nikdy inak. Zaviedla by sa súťaživosť medzi uchádzačmi a len tí najlepší by sa dostali k súdeniu. Funkčné obdobie by trvalo napr. 5 rokov a po ňom by bol nový konkurz na sudcu. Posledný polrok by mu neboli prideľované nové prípady aby dotiahol všetky staré, už pridelené, ak by to nestihol, musel by zaplatiť "penále " z omeškania. V odôvodnených zložitých prípadoch by na prípade posledný polrok spolupracoval s iným sudcom, ktorý by prípad prebral ak by pôvodný sudca už neuspel.
Platovo by sudca rástol s počtom funkčných období.
 

 

No neviem, system, ktory spominas hodne pripomina vyber poslancov narodnej rady, alebo primatorov a starostov. Nemam pocit,ze by sme mali na tych miestach tych najlepsich. Obavam sa, ze potom by takisto sudcovia politikarcili, nechavali energiu na procesy s velkym zaujmom verejnosti a ostatne by sli stranou.
 
Hodnoť

Nepotrebujem vládu

a nieje jednoduchšie občas niektorého zastreliť ???
 

Iné riešenie

Mňa terazz napadlo. Aténsky črepinový súd.
Ten kto by získal najviac hlasov by šiel na určitý čas do vyhnanstva bez šance vrátiť sa na súd.
Je to menej radikálny postup.
 

Bezvládie.

v prípade zavedenia tohto typu súdu ver ,že v našom štáte by by vzrástlo množstvo nevybavených súdnych sporov ,kedže väčia časť sudcov by bola vo vyhnanstve.Zatvorili by asi aj ministerstvo spravodlivosi.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 5 265
 2. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 2 242
 3. Elena Antalová: Po Ficovi sa Pavol Habera pustil do Matoviča 1 625
 4. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 1 620
 5. Pavel Macko: Generálnym prokurátorom bude M. Žilinka, ktorý dôveroval Čižnárovi 1 339
 6. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 1 163
 7. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 1 155
 8. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 1 070
 9. Jana Júdová: Pán Gröhling, nedajte sa, bojujte 536
 10. Aleš Tvrdý: Rande pred 15 rokmi alebo dnes 526

Rebríčky článkov


 1. Lukáš Baloga: Medzi najzaujímavejšie investície roka 2021 môžu patriť meny, hodnotové akcie a rozvojové
 2. Vladimír Seman: Tiger spod Tatier cerí zuby
 3. Ján Škerko: Som abstinent. A čo teraz?
 4. Ivan Čarnogurský: AKTUÁLNE ZATÝKANIE – dôsledok NEMORÁLNYCH IDEOLOGICKÝCH SPOJENECTIEV
 5. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 6. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 7. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 8. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 9. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 10. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda


Už ste čítali?